help

Boli cu transmitere sexuala

Postata de iulia237 cu 15 ani in urma.

Buna! Am si eu cateva nelamuriri, de ceva timp cand fac sex cu prietenul meu simt o usturime in interior, iar daca apas pe labii ma doare,e foare inconfortabil.Am hotarat sa ma duc la ginecolog, dar spre nefericirea mea, toate cabinetele de ginecologie au intrat in "vacanta" si trebuie sa astept mai mult de o saptamana,nu cred ca mai pot astepta atat.

Raspunsuri (3)

marian112135324

acum 15 ani

depinde knd ai usturimea dupa sau in timp ce faceti poate ai o vaginita

Nora5

acum 15 ani

Poti incerca sa faci baie cu ceai de galbenele sau sunatoare , foloseste doar lenjerie din bumbac, renunta la folosirea tampoanelor interne,evita contactul sexual pentru a nu irita mai mult vaginul si pentru a impiedica transmiterea infectiei, toate astea pana mergi la medic si vei primi un raspuns
Asteptam vesti

magda54

acum 15 ani

sar putea sa fii luat o infectie eu ti-as recomanda sa mergi de urgenta la medic si pana atunci incearca sa nu mai ai relatii sexuale ca sa nu ti se raspandeasca infectia si mai tare.Te poti spala cu infuzie de musetel si sunatoare