hbs pozitiv

Boli cu transmitere sexuala

Postata de zorca cu 11 ani in urma.

buna ziua!! as dori daca se poate sa-mi raspunda cineva la niste nelamuriri....sunt insarcinata in 10 saptamani si sotul este diagnosticat cu antigen hbs pozitiv iar eu sunt cu hbs negativ!!! se poate transmite la copil aceasta boala???

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Depinde daca sotul este diagnosticat cu hepatita B sau este doar purtator sanatos de antigen Hbs.

oanablonda

acum 9 ani

Buna seara.Am si eu nevoie de o informatie,sotul meu a donat sange si i.au venit niste analize .vreau sa siu daca are hepatita pentru ca rezultatele sunt ANTIGEN HBs pozitiv confirmat prin inhibitie specifica,Anticorpi anti HBc pozitiv ANTICORPI anti HBe pozitiv si Antigen HBe NEGATIV.Dumneavoastra ce spuneti poate avea hepatita b?va multumesc
Sfârşitul conversaţiei

ANGELA

acum 11 ani

Buna ziua,
Am aflat ca sotul meu are HBc= pozitiv, HBs= negativ , VHC= negativ, ce inseamna?