gonoree

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Robert9125 cu 10 ani in urma.

buna ziua...am si eu o problema..dupa o vizita la dermato venero am fost diagnosticat cu gonoree..am urmat tratament cu ciprinol 500mg+metronidazol 250mg+urinex +diflucan 150..dupa terminarea tratamentului o parte din simptome au trecut dar scurgerea galben verzuie nu...nu mai era asa de abundenta...am revenit la doctor si mi-a facut o injectie cu cefort de 250mg....insa nu sunt sigur daca infectia are de gand sa cedeze...sunt disperat...m-am saturat sa port tampoane zilnice de femei sa nu imi mai patez chilotii...va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa repetati examenul secretiei uretrale pentru a verifica daca agentul patogen persista ( gonococul) sau daca este vorba de alta bacterie. Uneori este nevoie de mai multe cure de antibiotice pentru vindecarea completa.

Robert9125

acum 10 ani

multumesc de raspuns.....inca o intrebare....azi am observat ca nu mai am nici un fel de scurgere.....problema este alta....in starea erecta a penisului am o durere ....o durere pe canalul uro-genital:)...

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil simptomele se vor rezolva in timp.
Daca acestea vor persista, puteti consulta medicul urolog pentru evaluare.