gonoree

Boli cu transmitere sexuala

Postata de geaninna cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
> Sotul meu a fost diagnostificat cu *gonoree* si am facut amandoi cate o doza de *250 mg de cefort*, iar dupa 3 zile in care nu am avut nici un fel de contact sexual, ne-am masturbat reciproc (punand saliva pe organele genitale, de la unul la altul).*Este gresit ceea ce am facut?*, tiand cont de faptul ca trecusera doar 3 zile de la tratament?Cat timp se evita contactele sexuale in acest caz?
> Va multumesc si astept raspunsul dvs.!

Raspunsuri (8)

Gomora

acum 12 ani

Ce scarbos!!

geaninna

acum 12 ani

Ce e scarbos?

Medic Epuran

acum 12 ani

Daca tratamentul presris de medic a constat într-o singura doză de cefort, este indicat să aşteptaţi timp de 7 zile dupa administrarea dozei înainte de începerea relaţiilor sexuale.

geaninna

acum 12 ani

Multumesc pt raspus...rectific putin, doza de Cefort a fost de 1 g.In acest caz in cat timp se vad rezultatele, adica in cat timp se scapa de gonoree?

hana

acum 12 ani

deci sa intelegem ca sotul a umblat prin vecini?

geaninna

acum 12 ani

mda....asa e, a umblat aiurea si a gasit ceea ce a meritat!

hana

acum 12 ani

pai si tu mai stai cu el?? Mai vrei sa mai faci sex cu el? Nu iti este sila?? Nici macar nu a avut decenta sa se protejeze!!!!!

Everywhere

acum 11 ani

uite asa va bagati ca musca-n curu calului ! de ce nu rasp strict la subiect :-? ti-a p***aceva si nu ai de unde ?