sifilis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11612803901 cu 3 ani in urma.

Am făcut analizele si mia esit pozitiv 4 cruciulițe sifilis am urmat o cura de 15 moldamine ce trebuie sa mai fac

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sifilis--Infectia-cu-Treponema-pallidum-/sifilisul-lues_1357

Dr. Corneliu DOBRE

acum 3 ani

Tratamentul Luesului constind din 3 administrari de MOLDAMIN 2.400.000 UI la interval de 7 zile este corect si complet conform Normelor Ministerului Sanatatii.
Negativarea testelor imunologice specifice ( TPHA ) poate surveni la intervale variabile de la sfirsitul tratamentului. Vindecarea nu da imunitate. Dupa tratament, orice contact infectant cu Treponema pallidum poate duce la reinfectare.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
Laserderm CLINIQUE