facultate sau masterat de sexologie?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ELENA51116261 cu 15 ani in urma.

am o mare rugaminte pentru cine stie cum pot sa fac sa devin sexolog?sunt studenta la fac. de psihologie si nu stiu pe cine sa intreb sa nu provoc rasul celor din jur.va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac sa devin sexolog??

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

N-are de ce sa-ti fie jena sa intrebi, cu atat mai mult la facultate, unde sunt totusi profesori care gandesc, nu se ghideaza dupa cutume:)). Sexologia a inceput sa se dezvolte si la noi in tara si sigur formarea de sexologi a devenit academica. Deci, intreaba acolo la secretariat sau un profesor. Poate e doar sub forma de master...nu mai stiu cu noua structura universitara cum se impart. Succes!

ELENA51116261

acum 15 ani

un raspuns mai exact se poate?va rog mult

ScoaladeSeductie.ro

acum 13 ani

Pentru absolventii de psihologie, sociologie, medicina exista masterat de sexologie in cadrul Medicinii.

Suna si intreaba acolo :).

Jean

acum 13 ani

vino la mn si iti predau eu practica in sexologie dak ai varsta cuprinsa intre 18 ji 25 de ani . Te pupa Jean:*