Este Vorba De Hiv?

Boli cu transmitere sexuala Tricomonaza Sifilis Infectii Herpes Infectia gonococica Chlamydia
+4
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21621168747 cu 2 ani in urma.

Buna ziua!
Mai am o nelamurire, care sunt sansele sa iau hiv de la o persoana care are hiv dar se trateaza ( numarul viral fiind de 20 ) prin cateva saruturi de cateva secunde ? Nu stiu, dar nu cred ca aveam rani deschise la momentul respectiv. Exista sanse? Sunt putin speriat. Va multumesc foarte mult!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infectia-cu-HIV/se-poate-transmite-virusul-hiv-prin-saruti_17523