Ea are herpes genital

Boli cu transmitere sexuala

Postata de marmar cu 12 ani in urma.

Ma numesc Marian. Cunosc o fata care are herpes genital. Imi place de ea si as vrea sa aflu mai multe lucruri despre aceasta boala. Dupa cate stiu nu se poate vindeca. Vreau sa stiu care sunt riscurile de trasmitere si daca boala se poate transmite si prin contact sexual protejat?
Care sunt riscurile pentru mine daca mi-ar fi partenera de viata?
Ce se poate face intro situatie ca aceasta si cum ai putea sa iti petreci viata cu o persoana care are herpes genital?
Cum as putea sa o ajut?
Imi place de ea dar cand mi-a spus ca are herpes, am inceput sa imi pun tot felul de intrebari imi e teama sa am relatii sexuale cu ea si nu stiu ce sa fac.
Ea ar fi exact ce imi doresc eu de la o fata, daca nu ar avea problema asta.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri si sfaturi

Raspunsuri (4)

Pena

acum 12 ani

Scrie pe Google ''''herpes genital transmitere'''' sau ''''herpes genital riscuri'''' ori alte cuvinte de cautare si gasesti informatii despre problema ta.

Pena

acum 12 ani

Are o bila alba pentru ca ti-a spus. Inseamna ca este responsabila si a vrut sa te previna.

marmar

acum 12 ani

Da, are nu una si mai multe bile albe, de aceea poate tin si mai mult la ea. Multumesc Pena pentru raspuns. As vrea si sfatul unui medic ginecolog

littlebig77

acum 10 ani

eu am herpes genital din 2001 si pot sa-ti spun orice despre asta . daca vrei scrie-mi pe messenger la littlebig77