dureri testicule

Boli cu transmitere sexuala

Postata de marian3210 cu 11 ani in urma.

Buna Ziua! Am o rugaminte la dumneavoastra! Am niste dureri de testicule de vreo 2 sapt. Nu sunt foarte mari. Am avut un contact sexual neprotejat acu 3 saptamani. de asemenea am un nivel scazut de fier in organism (22). nu am scurgeri sau neplaceri la uritanat sau in timpul actului sexual. as dori sa stiu daca ar trebui sa-mi fac ceva teste BTS si daca da, care ar fi inticate. Va multumesc

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

La orice laborator de analize, ti se poate spune care sunt analizele pt. BTS. Dar vezi ce faci cu fierul,are un nivel nepermis de scazut..........cred ca ti s-a recomandat un tratament.

marian3210

acum 11 ani

Da asa e, urmez un tratament pt reglarea nivelului de fier. Am fost internat saptamana trecuta, dar nu stiu sa va zic exact diagosticul. ceva de la ficat si ceva gastro.... am tot citit despre simptome BTS si nu ma incadrez, doar nu stiu de unde durerile de testicule. au aparut acu 2 sapt, au disparut sapt trecuta si au reaparut ieri. As merge la o clinica privata pt un cosult... as vrea stiu la ce fel de clinica... eu va multup***asc pt raspuns oricum si daca ma puteti idruma in continuare v-as fi si mai recunoscator. O zi buna!

Adrienne

acum 11 ani

Durerea de la nivelul testicolelor poate avea mai multe cauze. De aceea, este recomandat un consult la un urolog,daca aceasta dureaza mai mult de cateva zile. Intre timp, se poate lua un analgezic pt. reducerea durerii.