dureri la rinichi si stomac urmate de scurgeri marinii inchis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de CristinaTyahoo cu 10 ani in urma.

Buna seara!am intretinut relatii sexuale neprotejate.La doua saptamini dupa ultima relatie sexuala am avut ciclu menstrual normal dar la doua zile cand sa termina menstruatia am avut scurgeri maronii inchise am si dureri de rinichi si stomac am facut un test de sarcina si a iesit negativ imi fac griji sa nu fie vreo infectie dar mentionez prietenul meu e sanatos.
Sar putea sa ramin insarcinata si testul sa nu arate asta?

Va rog mult un ajutati-ma cu un sfat :(

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi cauzate de diverse conditii medicale si nu doar de o sarcina. Daca ati avut ciclu menstrual normal si testul de sarcina a iesit negativ, este mai putin probabil sa fiti insarcinata.

Durerile la rinichi, stomac si scurgerile maro inchis pot indica o posibila infectie a tractului urinar sau o problema ginecologica ca endometrioza sau fibrom uterin. Cu toate acestea, acestea sunt doar posibilitati. Aveti nevoie de o evaluare medicala amanuntita pentru a determina cauza exacta a simptomelor dvs. Este de asemenea important sa va protejati intotdeauna in timpul actului sexual pentru a preveni atat sarcina nedorita, cat si transmiterea bolilor cu transmitere sexuala, indiferent de starea de sanatate a partenerului.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/cele-mai-frecvente-afectiuni-genitale-si-varsta-la-care-acestea-apar_6786