durere in timpul actului sexual

Boli cu transmitere sexuala

Postata de fetitzacuminte cu 10 ani in urma.

buna..de catve saptamani am o problema..la inceput au ofts niste mancarimi vaginele cu scurgeri albe..am fost la farmacie si mi-a dat o crema canesten care trebuia sa o folosesc de 2-3 ori pe zi..m-am spalt si cu apa cu bicarbonat.Mancarimile au trecut,scurgerile sunt ff putine dar nu pot avea contac sexual.ma doare foarte rau,simt ca o arsura.spuneti-mi ce as putea face(la ginecolog am programare pe 27)insa pana atunci mai e ...ce as putea face sa nu mai am acele dureri(simt ca usturime)la fiecare penetrare.va rog raspundeti-mi !!!!

Raspunsuri (1)

membru255067

acum 10 ani

pai din simptomele pe care le-ai descris pare a fi canditoza cea ce ai tu.Cel mai bine e sa eviti contactul sexual.Arsura ar putea fi din cauza canditozei. Canditoza este si un tip de bts asa ca in timpul actului sexual protejarea este indispensabila.