domnule doctor

Boli cu transmitere sexuala

Postata de O lacrima cu 12 ani in urma.

Eu am hpv si la inceput am avut niste papiloame mici acum infectia a coborat in vagin unde am si acolo papiloame gigantice. Ceea ce vreau sa-mi spuneti e cam cat costa o cauterizare cu laser in situatia mea? Multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Costa diferit de la cabinet la cabinet. Nu iti va da nimeni mura in gura aici preturile de peste tot. In mod normal trebuie sa mergi la medic si iti spune el cat costa vazand situatia. Poti merge la mai multi pentru mai multe pareri si implicit mai multe preturi pentru a compara.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Din descriere problemele par a fi mari.
Din ce oras sunteti ?
Dati email la [email protected].
075dermato

O lacrima

acum 12 ani

Multumesc de raspuns, domnule doctor. Sunt din Pitesti. Da, problemele sunt mari. La inceput am avut papiloame mici si acum mi-au iesit altele mari, iar cele mici s-au unit si s-au facut si ele si mai mari. Cat despre vagin, e plin. Condylinul mi-a facut numai rani. E numai sange acolo. Miercuri m-am programat la dermatolog. Doamne ajuta! Sanatate va doresc! Multumesc inca o data!

O lacrima

acum 12 ani

Domnule doctor, nu stiu cum si prin ce intamplare, dupa ce ca mai am si hpv, himenul meu a iesit afara. Mi s-a spus ca s-a intamplat asta deoarece a fost perforat in timpul actului sexual. E adevarat? Ca eu nu mai avusesem contact cam de vreo 3 saptamani pana sa-mi iasa vaginul afara. E posibil sa fie de la hpv? O sa revina la forma initiala himenul? Sau o sa ramana asa iesit in afara? Sanatate!

O lacrima

acum 12 ani

Domnule doctor, va rog sa ma ajutati! Cum se trateaza condiloamele din interiorul vaginului? Ca medicul meu mi-a zis sa in cazul acestora nu se poate face nimic. E adevarat?