Disfunctii sexuale feminine

Boli cu transmitere sexuala

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Ma numesc Alina si mi-am inceput de curand viata sexuala..dar din pacate nu este ceea ce ma asteptam...deoarece nu simpt nimic in timpul actului sexual....cum as putea sa rezolv aceata problema...?

Raspunsuri (6)

acum 15 ani

Buna Alina,

Avnad in vedere ca abia ai avut primele contacte sexuale, nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji.
Ai rabdare...

http://blog.sfatulmedicului.ro/JeniChiriac/Despre_orgasm___-p62.html

ANTONIA391448

acum 15 ani

cu filmele erotice

ANTONIA391448

acum 15 ani

sunt extraordinare eu am rezolvato asa succes

mirela268

acum 15 ani

Si eu am fost in situatia ta... dar cu timpul se va rezolva ... Intai, da i voie corpului tau sa se obisnuiasca, descopera ce anume iti face placere in timp ce faci dragoste, joaca te, experimenteaza... E o chestiune de timp... Apoi vei simti placerea...

comentarii utilizatori

acum 14 ani

vreau sa raman gravida dar nu am ciclu regulat si imi vine menstruatia la 2 saptamani.ce trebuie sa fac?am luat si anticonceptionale 3 luni si to nu mi sa reglat ciclu.

stell_bebe

acum 14 ani

Citat:
vreau sa raman gravida dar nu am ciclu regulat si imi vine menstruatia la 2 saptamani.ce trebuie sa fac?am luat si anticonceptionale 3 luni si to nu mi sa reglat ciclu.

Pentru reglarea ciclului stiu ca se prescrie duphaston, dar nu luat asa dupa ureche, ci la sfatul medicului. Trebuie sa-ti faci un control ginecologic pentru ca poate fi vorba de altceva, de o dereglare hormonala de exemplu .Am fost si eu in situatia ta, am mers la ginecolog si mi-a dat niste pastile care mi-au reglat ciclul menstrual.