diflucan 50 sau 150

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ioana.ioana88 cu 11 ani in urma.

Doctorul mi-a recomandat sa iau o pastila de diflucan de 150 mg....eu n-am fost atenta la farmacie si farmacista mi-a dat o cutie cu 7 capsule de cate 50 mg....Pot sa iau 3 pastile de 50 mg deodata in loc de capsula de 150? Sau sa merg sa le schimb?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sunt posibile ambele variante...insa e mai bine sa le schimbati cu cele de 150mg ( ca tot nu o sa va ajunga cele 7 pastile de 50 mg).