Despre ganglioni?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Calugar Daniela cu 11 luni in urma.

Bună, am făcut operație tot pt un ganglion a scos unul am făcut și biopsie a ieșit negativ dar celalalt nu l-a putut scoate era chiar pe vene și risca sa pierd piciorul acuma aștept rezultatu de la RMN sa vad cum sunt cred ca trebuie să fac chimioterapie asa a spus doctoru doar așa se poate sunt tare necăjiți ma doare puțin piciorul ,și operația nu e vindecata ma doare și burta
Un sfat mi-ar prinde bine
Vă mulțumesc

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Chimioterapia este un tratament care se utilizeaza pentru a trata cancerul sau alte afectiuni maligne. Daca medicul dumneavoastra a recomandat chimioterapie, probabil a identificat o afectiune care necesita acest tratament. Recomandari medicale adecvate puteti obtine de la un medic oncolog. Este indicat sa ii prezentati medicului dosarul dumneavoastra medical, precum si rezultatul biopsiei.

Va recomandam sa va programati la un medic oncolog: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Cancer/pasi-practici-de-pregatire-pentru-chimioterapie_12907
sfatulmedicului.ro/Cancer/efectele-secundare-ale-chimioterapiei_12447
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602