despre boli cu transmitere sexuala

Boli cu transmitere sexuala

Postata de infarct cu 12 ani in urma.

Buna seara!In urma cu o luna mi-au aparut niste bubite in zona genitala mai precis pe labii care contin ceva alb.Nu au disparut pana in prezent.Ar putea fi vorba despre o bola cu transmitere sexuala?Tin sa precizez ca am un partener stabil.

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar putea fi vorba şi despre o BTS de aceea ar fi indicat să consultaţi un medic dermato-venerolog (acest lucru ar fi trebuit făcut din momentul apariţiei acestor ˝bubiţe˝). De asemenea ar putea fi vorba şi de o inflamaţie a glandelor Bartolin sau de prezenţa unor chisturi ale acestor glande pentru care ar fi recomandat consultul unui medic ginecolog

infarct

acum 12 ani

Multumesc de raspuns si in curand voi ajunge la medic pentru ca sunt ingrijorata.

Iuli

acum 12 ani

Nu uitati ca este OBLIGATORIU sa mearga si partenerul la dermatolog. Daca nu se trateaza partenerul dvs va tratati degeaba (daca este ceva transmisibil, evident).

floarea dan

acum 12 ani

buna ziua, in urma cu doua saptamimi am facut sex cu prietena mea de doua ori cu prezervativ si o data data fara prezervativ. La trei patru zile a inceput sa ma ustre langa testicule si ma manica cate o datasi in acelasi timp im-i curge cate putin o solutie "ca si cum ar fi sperma " , Va rog sa-mi trimiteti un raspuns la aceasta intrebare cat se poate de repede ca sunt foarte ingrijoratde aceasta problema . Va multumesc foarte mult o zi buna.

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat consultul unui medic dermatolog care va pune un diagnostic şi vă va prescrie un tratament adecvat respectivei afecţiuni