dermato-venerica

Boli cu transmitere sexuala

Postata de peter1212 cu 12 ani in urma.

Buna dimineata. va rog sa ma ajutati. pe o portiune de aprox 1-1,5 cm pe piele spre baza penisului imi apare un grup de 2-3-5 cosuri cu varf alb care scot un lichid galbui in faza pretratament (crema gentamicina ultima oara) si lichid incolor sau deloc daca pun crema mai sus mentionata. inainte sa apara aceasta problema simt mancarime, lucru care se intampla intens si dupa ce apare. reapare o data la cateva luni exact in acelasi loc si in exact aceleasi conditii (mancarime-iritatie-cosuri). ultima oara mi s''a prescris Augmentin si doar a crescut perioada de reaparitie.
Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar un consult dermatologic ce poate obiectiva leziunea (o leziune herpetica, alergica, o foliculita) , eventual o proba recoltata din secretia leziunii pentru examinare.

peter1212

acum 12 ani

Va multumesc