Depistare gonoreea

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ana1010 cu 8 ani in urma.

Buna ziua!As dori sa intreb ce fel de analize trebuie efectuate pentru depistarea gonoreeei?este de ajuns frotiul vaginal,sau exmamen microscopic colorat?Intreb asta deoarece,de cateva uni am o secretie albicioasa care are un miros anormal,uneori simt durere in partea inferioasa a abdomenului,si urinez foarte frecvent.Am fost la analize de mai multe ori,dar de fecare data nu reuseam sa depistez nimic.Mam uitat pe frotiu si am vazut ca poate depista gardenella,trichomonas,si levurile.dar as vrea sa stiu daca ar fi putut sa depisteze si gonoreea.Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 8 ani

Orice analiza si tratament pentru o secretie vaginala incepe cu o vizita la medicul dermatolog. Nu intirziati sa il consultati.
Dr. Dobre