daca ai hiv si e nedetectabil

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp150330210425648 cu 8 ani in urma.

daca ai hiv si e nedetectabil poti transmite boala mai greu sau tot ca atunci cind esti in grad mai avansat
Vreau sa aflu daca virusul e nedetectabil e la fel de periculos sa faci sex neprotejat?

Raspunsuri (3)

aspen

acum 8 ani

Daca e "nedectabil", cum stii ca ai HIV?

Dutescu Maria Dermatolog

acum 8 ani

Da Este la fel de periculos intrucit depinoe si de receptivitatea celui cu care ai contact.Este pedepsita prin lege transmiterea bolii acesteaTrebuie sa anuntati partenerul.Dr Dutescu

FreeStyle11

acum 8 ani

Daca ai facut test de depistare HIV si nu a iesit nimic, cel mai probabil nu ai.Dar cel mai bun lucru pt a te feri de posibile infectari este sa te protejezi, mai ales daca schimbi des partenerul/a.Iar daca ai HIV nu ai voie sa faci sex neprotejat cu nimeni, este ILEGAL si FOARTE RAU, sper ca sti.