Curgeri

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Doina4120539 cu 15 ani in urma.

Problema asta o am de cand ma stiu si intotdeauna mi`a fost jena sa intreb pe altcineva, am considerat ca e normala si am trecut peste dar acum vreau sa stiu...e normal in timp ce ma sarut cu prietena mea sau ne atingem eu sa ma ud? Inaintea actului sexual eu sunt ud varza si ma simt groaznic.

Raspunsuri (4)

B.3

acum 15 ani

e foarte normal...mai ales daca te simti extrem de atras de noua prietena!

rodica109119930

acum 15 ani

Este absolut normal sa apara lichid de lubrefiere inaintea si in timpul actului sexual. Cat despre faptul ca "te simti groaznic" iti recomand sa vorbesti cu un sexolog. Sunt necesare cateva informatii suplimentare din partea ta.

Cu respect, Aniela Sarcu - psiholog sexolog in cadrul Centrului Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM. www.centrunaturist.ro

acum 15 ani

Buna Hopsi,

Reactia organismului tau este absolut normala si denota o atractie sexuala mare fata de partenera ta, ceea ce reprezinta un lucru bun!

Nu ai de ce sa te simti groaznic; prietena ta ar trebui sa fie incantata de situatie, deoarece acesta este un semnal prin care ea poate sa deduca ca este o persoana speciala in viata ta!

Groaznic se simt persoanele care nu ai nici o reactie in timpul preludiului cu partenera, sau chiar in timpul actului sexual!

Tu trebuie sa fii fericit ca ai aceste reactii si sa mentineti relatia cat de mult posibil in acest punct, deoarece atractia dintre 2 persoane este de baza intr-o relatie fericita!

Numai bine!

Doina4120539

acum 15 ani

Iar acel lichid e complet lipsit de spermatozoizi, nici o sansa ca ea sa ramana insarcinata?
Multumesc tuturor ptr rasp.