Cum scap de usturime?

Boli cu transmitere sexuala Candidoza Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11533909732 cu 5 ani in urma.

De aproximativ un an, am o viata sexuală activa. Acum o luna, dupa menstruație ( o saptamana si cv fara contact) am avut contact sexual dureros, ci mai exact simteam o usturime foarte deranjanta...Imi trecea si aparea iar la cateva zile. Ideea e ca eu si partenerul meu o facem si neprotejat. Ar putea sa fie o cauza? specific ca la ultima menstruație am avut si mâncărimi, iar acum dupa ce mi-a trecut iar simt usturimea aceea desi nu am mai facut sex. E posibil sa am candidoza?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/durerea-ce-apare-in-timpul-contactului-sexual-dispareunia_1173