cum sa scap de usturime si mincarime eu cred ca e prin transmitere sexuala ce tratament trebuie sa iau

Boli cu transmitere sexuala

Postata de DORESC NOUTATI cu 14 ani in urma.

ce tratament trebuie sa iau? ce unguient sau supozitoare?

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 14 ani

Este necesar consult de specialitate, insotit de analizele specifice afectiunii.

Sheila

acum 14 ani

In urma unor investigatii se va depista cauza si se vor recomanda, creme, pastile
Nu te poti trata de ceva care nu sti ce este cu sfaturi de pe net

corina

acum 14 ani

abstinenta

flo

acum 14 ani

dap cred ca , corina are dreptate

oana

acum 14 ani

Daca este infectat nu va rezolva nimic cu abstinenta, are nevoie de un tratament

ANAMARIA

acum 14 ani

CHIAR DACA ITI ESTE RUSINE SA MERGI LA UN MEDIC GINECOLOG ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA-TI NEGLIJEZI SANATATEATEA PT CA ITI ESTE RUSINE.LASA RUSINEA LA OPARTE SI CONSULTA UN MEDIC SPECIALIST IN DOMENIU CARE SUNT SIGURA CA NU VA EZITA SA TE AJUTE.GANDESTE-TE CA SUNT FOARTE MULTE FEMEI CARE ISI FAC UN ASEMENEA CONTOL CEL PUTIN ANUAL.FA-TI CURAJ,PT CA TIMPUL TRECE SI SA NU FIE PREA TARZIU,POATE SA APARA CANCERUL DE COL UTERIN.NU VREAU SA TE DESCURAJEZ DAR DACA VEI FACE INTOCMAI CE TI-AM ZIS O SA VEZI K NU VEI MAI FII INGRIJORATA DIN CAUZA ACESTEI INFECTII TE VEI SIMTI MULT MAI LINISTITA.ITI MAI DAU UN SFAT INCEARCA SA AFLII CAT MAI MULTE DESPRE ACESTEA DE LA UN MEDIC SPECIALIST.DECI CURAJ