Cum sa procedez mai departe in cazul infecatrii cu HPV?

Boli cu transmitere sexuala HPV

Postata de MembruMobileApp1515274248 cu 6 ani in urma.

Sunt barbat, sunt infectat cu HPV de vrio 2 ani. Pe parcursul a acestui timp am mers periodic la dermatolog care imi inlatura condiloamele acuminale cu azot. Periodic reapareau dar mai putine si mai rar. Ultima procedura am realizato 4-5 luni in urma, acum iar au reaparut cobdiloamele. Medicul spune ca nui nici un tratament si ca virusul va disparea datorita imunitatii. Am citit si eu nu putina informatie dar orcum caut cv util. Pot sa iau cv medicamente, citisem despre AHCC si ISOPRINOSINE, ar trebui sa le administrez? In privinta lenjeriei, la o spalare la 40-60 grade in masina de spalat se distrug microbii virusului respectiv sau trebuie o prelucrare mai serioasa. Fiecare parere imi va fi de folos. Va multumesc anticipat si aveti grija de sanatatea voastra iar celorlalti ce au avut mai putin noroc fiti tari, informativa si nu va fie frica, sanatate noastra depinde de noi.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/verucile-sau-condiloamele-genitale_9027

marian.stoica

acum 5 ani

Pai....cum ai luat virusul HPV ? Care este cauza ?