Cum pot scapa de durerea aceasta ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Elena Elly cu 3 luni in urma.

Când fac dragoste cu prietenul meu am o durere groaznica și durerea ma tine c-am 3 zile ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerea resimtita in timpul actului sexual poate fi cauzata de diverse motive precum infectii, boli cu transmitere sexuala, probleme de natura emotionala sau fibroame uterine, printre altele.

Este posibil ca aceasta durere sa fie cauzata de o conditie medicala cunoscuta sub numele de dispareunie (durere in timpul actului sexual).

Este foarte important sa consultati un medic pentru a determina cauza exacta si a incepe tratamentul potrivit.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/durerea-ce-apare-in-timpul-contactului-sexual-dispareunia_1173
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/tulburari-la-penetrare_728