crescaturi mici cu aspect de lipom

Boli cu transmitere sexuala

Postata de asoltanei cu 13 ani in urma.

ia aparut prietenului meu pe penis niste bubite cu aspect de lipom pe penis iar acestea au fost indepartate pe cale chirurgicala.. este vreo boala cu transmitere sexuala ?vreun virus?

Raspunsuri (8)

Carpe Diem

acum 13 ani

medicul nu i-a spus ce are? cred ca e vorba de hpv

asoltanei

acum 13 ani

doctorul ia zis ca e un virus luat in contact sexual ,,dar eu una nu cred pt ca nu detin nici o boala,,doar am fost operata de un lipom de grasime inghinal stanga... e din vina mea?

Carpe Diem

acum 13 ani

Dupa ceea ce spui pare sa fie HPV, negi genitali. Se transmit prin contact sexual, cele mai afectate fiind femeile, anumite tulpini in timp si la imunitate slabita duc la cancer de col. Nu e neaparat ca tu sa fii vinovatta, oricare din fostii partenrii sexuali putea sa o transmita, fie tie, fie lui. Cauta pe google HPV sa vezi exact despre ce este vorba si aici pe forum la comunitate la rubrica boli cu transmitere sexuala. Ar fi bine sa mergi si tu la medic pt analize si eventual pt vaccin.

Ioana

acum 13 ani

este o forma de Hpv Din cate stiu cea cu condiloame nu e cancerigena ,dar trebuia facuta o biopsie

Iuli

acum 13 ani

Da, este HPV. Cauta informatii pe Internet. Trebuie NEAPARAT sa mergi la medic, sa iti faci analize, sa te tratezi. Nu inteleg el de ce nu ti-a spus, e clar ca stia ca e o BTS!

asoltanei

acum 13 ani

si cum se trateaza HPV asta?Ma afecteaza cu cn in general, simptome/ ca eu nu ma simt in nici un fel

Iuli

acum 13 ani

Cauta pe Internet, vei gasi 1000 de site-uri cu informatii.

Dr. Corneliu DOBRE

acum 13 ani

Singura persoana care poate spune ce diagnostic a stabilit pentru partenerul dumneavoastra si implicit ce a tratat, este medicul care a efectuat procedura.
Stabiliti o intilnire cu acesta si informati-va corect si complet.
Ceea ce descrieti dumneavoastra nu corespunde comentariilor.
075dermato