Condilomatoza

Boli cu transmitere sexuala

Postata de GINA7121440 cu 15 ani in urma.

Cum se trateaza condilomatoza atat la femei cat si la barbati?

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

Este de competenta ginecologului, pentru a vedea despre ce este vorba si apoi va indruma mai departe.......

morwena

acum 15 ani

Un prim pas ar fi cauterizarea condiloamelor. Apoi se recomanda un tratament pentru cresterea imunitatii. In perioadele in care imunitatea organismului creste, condiloamele nu mai apar cu aceleasi frecventa, boala ramanand latenta. Consulta un medic dermatolog.

mihaela

acum 12 ani

acum3ani am avut o condilomatoza vaginala insa eram insarcinata ,dupa nastere mam tratat si au disparut .copilul meu are acum 2ani10luni si iau aparut si lui in timpan si pe amigdalite .as dori sa stiu daca se poate trata sau va ramane copilul meu cu remuscari pe viata?va rog sa ma ajutati

Adnana

acum 10 ani

am fost diagnosticata cu condilomatoza in ianuarie in urma unui control ginecologic...aveam 14 saptamani de sarcina si nu puteam face un tratament cu condyline sau altceva din cauza sarcinii acest lucru putand afecta copilul...desi din mai multe comentarii am vazut ca acest condyline nu e eficient as vrea sa spun ca am folosit un tratament cu podofilina de 20 % care se prepara doar in farmacii pe baza de reteta...aveam o condilomatoza de 10 cm anal...durere maxima...credeti`ma dar in 2-3 zile chiar am vazut ameliorari si in 8 zile am scapat de ea...