Chlamydia trachomatis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de iftimi cu 9 ani in urma.

Ac Anti-Chlamydia trachomatis IgA
Ser, metoda ELISA, DSX Elisa Systems -
Dynextechnology
Pozitiv (1.213/ 0.867) Negativ
Ac Anti-Chlamydia trachomatis IgG
Ser, metoda ELISA, DSX Elisa Systems -
Dynextechnology
Pozitiv (1.175/ 0.64) N va rog spuneti-mi ce am la aceste analixe

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Aceste analize arata o infectie activa cu Chlamydia trachomatis . Chlamidioza este o boala cu transmitere sexuala ce necesita tratament antibiotic. Este recomandat contactul sexual doar cu prezervativ pana la finalizarea tratamentului altfel exista un risc important de transmitere a infectiei.