ce se intampla?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MIhaela694509 cu 16 ani in urma.

uneori cand fac dragoste cu sotul meu,desi sunt destul de excitata,nu ma umezesc indeajuns de mult... iar atunci actul sexual nu mai este la fel de placut ca altadata. nu stiu ce se intampla...ati putea sa ma ajutati? cum scap de problema asta? doar folosind lubrefianti?

Raspunsuri (2)

eva11

acum 16 ani

Buna..si mie mi se intampla acelasi lucru ..si am descoperit ca era din cauza antihistaminicelor pe care le luam din cauza unei alergii...dar cu un efort mai mare din partea sotului meu reuseam sa ma umezesc..deci pune-ti sotul pe treaba :D:D:D si lubrefiantii nu sunt chiar asa de rai

Florian Alex

acum 16 ani

Sunt si anumite infectii vaginale care pot determina aceasta uscaciune, un examen papanicolau si eventual o analiza de secretie vaginala nu strica. Pe de alta parte, o serie de hormoni in mod special din pilulele anticonceptionale pot influenta umiditatea respectiva. Intr-adevar, cea mai simpla solutie este utilizarea lubrefiantilor pe baza de apa.