ce pot sa am?????????????

Boli cu transmitere sexuala

Postata de nayara cu 13 ani in urma.

buna, din 2000 sint cu sotul meu,in2002 ma gasesc cu sifilis,fac tratament cu moldamin,in2004 ramin gravida, la analize VDRL negativ,TPHA negativ,in 2007 repet analizele VDRL negativ TPHA negativ,acum sint gravida, la analize VDRL pozitiv1/2 TPHA pozitiv,ce pot sa fac e tratamentul cu penicilina.Nu pot sa inteleg de unde il am daca eu contact sexual am avut doar cu sotul meu si lui ii iese negativ si inainte si acum. E posibil sa fie un purtataor sanatos?????????? sau sa o iau de cind aveam alti prieteni prin sarut ????Si de ce daca o am, sotul nu o ia????????Si de ce la prima sarcina imi iese negativ''?????????????o mie de intrebari si nimeni nu poate sa-mi dea un raspuns.
Va rog ajutati-ma

Raspunsuri (1)

luki

acum 13 ani

sifilisul nu se ia print sarut.probabil este purtator sanatos.