Ce este ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de diana007 cu 10 ani in urma.

Buna ziua...in urma cu 4 luni mi-a aparut in zona genitala un fel de ''''cos'''' dureros pe care nu l-am atins pana s-a umplut de puroi si s-a spart singur la dus. De atunci colecteaza mereu purou si la baza e ca un bob de mazare tare si nu se mai vindeca si nici macar nu se cicatrizeaza. Ma puteti ajuta cu un raspuns? Multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 10 ani

Daca se afla langa deschiderea vaginala, poate fi un abces al glandei Bartholin care, se poate deschide si se vindeca de la sine in 3-4 zile. Daca recidiveaza si nu se vindeca, ar fi bine sa mergi la un control ginecologic, pentru a evita anumite complicatii. Doar medicul poate spune, cu certitudine ,despre ce este vorba.