Ce analize ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MihaiP cu 14 ani in urma.

Ce analize trebuiesc facute la sange pt depistarea bolilor cu transmitere sexuala?

Multumesc

Raspunsuri (1)

floryny

acum 14 ani

Pai setul de analize a sangelui cuprinde hemoleucograma cu formula leucocitara, hemoglobina, hematocritul, lipidele sanguine, testele pentru depistarea hepatitelor B si C si cele pentru bolile cu transmitere sexuala (sifilis sau HIV).