c sa fac?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de oare cine e? cu 14 ani in urma.

mi-au aparut niste bube pe fata si am fost la medicul de familie care m-a trimis la dermatolog si mi-a spus sa iau un antibiotic. inainte de a-l lua am facut febra mare si m-a durut capul si mi s-au inflamat gingiile. nu am avut contact sexual neprotejat. se poate sa am siifilis? bubele sunt ca niste cosuri mai mari doar ca nu au varf

Raspunsuri (5)

irina

acum 14 ani

Nu inteleg de ce medicii de familie indiferent pt ce te duci la ei iti dau antibiotic, ce ti-a zis ca ai pt ce anume ti-a dat antibioticul pt febra?

raluca

acum 14 ani

De ce crezi ca i sifilis, ai intrat in contact cu o persoana suspecta?

tot eu

acum 14 ani

nu, nu am intrat in contact cu o pers suspecta doar vreau sa fiu precaut. medicul de fam mi-a prescris antibioticul pentru febra si eruptie

irina

acum 14 ani

Mergi mami bine la dermatologie, in mod normal medicul al trebui sa faca unele investigatii pt a afla cauza inainte de a prescrie antibiotice dar ei le dau ca pe bomboane

ana

acum 13 ani

apropos de antibiotice, eu am disfunctie hormonala si am fost la dermatolog pt. ca aveam cosuri pe spate si mi-a prescris imediat antibiotice dupa ce a vazut analizele hormonale si am comentat imediat si s-a cam stresat dna dr.si am plecat imediat din cabinet si n-am luat nici-o reteta. Bubele pe fata pot fi din cauza alimentatiei pline de chimicale si exces de grasimi si mezeluri .