buna!

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ro_medic_nr1 cu 12 ani in urma.

de doua zile imi curge un lichid alb din penis.ce as putea avea?mai am si o pata alba de 3 ani .se poate trata?

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 12 ani

O BTS. Urgent la dermatolog iar partemera la ginecolog. Evident, folositi prezervativul. Stai asa de 3 ani fara sa mergi la medic?? Stii ca BTS-urile pot da sterilitate?

ro_medic_nr1

acum 12 ani

nu stiu ce sunt (BTS)

ro_medic_nr1

acum 12 ani

imi explici te rog ce sunt......

ro_medic_nr1

acum 12 ani

este grav?

Iuli

acum 12 ani

Boli cu Transmitere Sexuala. Daca nu folosesti Prezervativul (sper ca folosesti intotdeauna) poate fi grav. Altfel nu.

ro_medic_nr1

acum 12 ani

imi curge de doua zile. ....mai am o pata de 3 ani, parca ar fi depicmentare de piele. pata ce ar pute fii?

Iuli

acum 12 ani

Multe. Medicul dermatolog va pune un diagnostic.

Iuli

acum 12 ani

Sincer scurgerea arata in general blenoragie (gonoree sau sculament cum se mai spune) care poate da sterilitate si dificultati la urinare daca nu e tratata. DE CE sa nu foloseasca cineva prezervativ??

Dr. Corneliu DOBRE

acum 12 ani

Vei merge la un medic dermato-venerolog care va recolta o lama ce va fi analizata la microscop si vei afla ce este in vederea tratamentului corect.
075dermato

James

acum 10 ani

buna! Am si eu o problema 2 zile la rind am avut scurgeri de sange din penis si dupa asta dimineata cand mam trezit am mers la bae si am observat stringind capul penisului ca am o scurgere de un lichid alb-galbui asa o picaturica, dupa care a doua zi dimineata am mers si la fel am avut acelasi lucru ce poate fi ? am avut si putina usturime in canalul de urinare. Ce sa fac ?