buna ziua

Boli cu transmitere sexuala

Postata de doctor_love cu 13 ani in urma.

buna ziua!! deci cum sa incep? daca ai pe capul penisului niste bubitze rosii cateodata cu puroi sau io stiu ceva substanta mai galbuie si nu apare tot timpul. am aceasta chestie de vreo 4 ani. cred dar n stiu sigur ca e ceva alergie, mai ales cand ma sterg cu servetele umede dupa 2-3 zile deja si apar. si cam dureaza vreo 2-3 sapt. nu cred ca e ceva boala cu transmitere sexuala deoarece io tot timpu fac sex protejat, bine akuma sa mai intamplat sa se rupa prezervativul dar l am inlokuit. se poate sa fi luat de la cineva daca i am purtat lenjeria intima?? multumesc frumos

Raspunsuri (3)

dr Ciomu

acum 13 ani

Vino la mine si o rezolvam, taiem doar ce este stricat in virf !

Carpe Diem

acum 13 ani

Stai asa de 4 ani?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Urgent la medic! ( urologie sau dermato-venerice)

"se poate sa fi luat de la cineva daca i am purtat lenjeria intima?" - DA ( se numeste INTIMA tocmi pt ca este intima - adica apartine unei singure persoane si nu degeaba dupa cum vezi............)

Medic Epuran

acum 13 ani

În astfel de cazuri nu se dă cu presupusul, mai ales dacă este vorba de o zonă foarte sensibilă (cum a spus şi utilizatorul Kasho nu este normal să staţi timp de 4 ani prezentând aceste simptome). Recomand consultul unui medic dermatolog, atrăgându-vă atenţia că în cazul unei eventuale boli transmisibile sexual (BTS), complicaţiile care pot apărea pot avea uneori consecinţe grave.