Buna ziua,va rog sa ma ajutati

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Andrei1991 cu 12 ani in urma.

Acum 3 luni am avut contact sexual cu o fata, si cam dupa 2 saptamani am avut o secretie la nivelul glandului mai ales dimineatza si in timpul defecatiei si in timpul urinarii,fac dush zilnic dar degeaba k secretia persista si e urat mirositoare, am facut si urocultura si mi a iesit ca am Eserichia Coli si iau tratament: zinat comprimate de 500, poate fi din cauza asta secretia sau e o bacterie, ce am citit de pe internet, boala e asemanatoare cu "tricomonoza- genitala",sau mycoplasme".
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Infectia uretrala sau uretrita este o afectiune a uretrei produsa de unele microorganisme sau de unele boli cu transmitere sexuala.Aceasta poate fi produsă de aceleasi microorganisme care infecteaza vezica, incluzând si Escherichia coli.