Buna Ziua! Va rog frumos, daca ma puteti ajuta.

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp304188 cu 8 ani in urma.

In urma unui contact sexual cu prietena mea mi-au aparut niste bubite rosii pe preput.
Nu ma mananca si nici nu ma ustura dar sunt foarte panicat pentru ca am citit tot felul de pareri pe internet.
Am citit ca s-a recomandat Betadine unguent.Ce ma sfatuiti sa fac sau sa folosesc in acest caz ? Multumesc .

Raspunsuri (1)

Dr. Razvan Pop

acum 8 ani

Buna ziua! Cel mai indicat este un consult la medicul specialist, acele bubite pot pleca de la o simpla iritatie, la un herpes genital sau pana la un sifilis, deci opiniile pe care le veti regasi vor fi tot atat de variate pe cat sunt si optiunile patologice. Un consult de specialitate este cea mai indicata optiune inainte de a efectua orice fel de tratament.