Buna Ziua am si eu o probema foarte grava

Boli cu transmitere sexuala

Postata de popescugabriela cu 12 ani in urma.

prietenul meu a fost diagnosticat cu clamidia, avea dureri la urianare , s-a dus la doctor si-a facut toate alnalizele,urina,sange,sperma,si saliva,a iesit decat pozitiv la clamidia,intre timp si eu am avut simptomele dar mentionez ca am avut si o basicuta la nivelul labiei ,secretie abundenta urat mirositoare ,ma ustura si rectul ,am fost la ginecolog ,am facut recoltare de secretie vaginala dar am iesit negativ la clamidia iar in dreptul ei scrie absenta diaquck chlamydia-casette ,eu am luat doxiciclina inainte sa ma duc la ginecolog pt analize eram deja in a 5 zi de tratament ...poate influenta rezultatul? poate sa fie herpes genital?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

De regulă prelevatul clinic (în cazul d-vs secreţia vaginală) trebuie să fie recoltat înaintea începerii terapiei cu antibiotice sau dacă nu este posibil să se recolteze atunci când nivelul de antibiotic este cel mai redus. Concluzia care se trage din cele spuse este că rezultatul analizei se poate să fi fost influenţat de tratamentul cu Doxiciclină. Referitor la un posibil herpes genital, acest diagnostic poate fi stabilit doar de un medic prin inspecţia vizuală a zonei genitale (în cazul în care leziunea este tipică), prin prelevarea unei probe din leziune (în cazul in care este atipică) şi prin efectuarea analizelor sangvine pentru depistarea virusului Herpex Simplex

popescugabriela

acum 12 ani

Buna Ziua ,multumesc pt raspuns eu nu mai am leziuni ...mi-am dat cu canesten si mi-a trecut in 3 zile de aceea nu stiu daca este herpes genital ...stiu ca nu trece atat de repede.