bubite

Boli cu transmitere sexuala

Postata de tatiana nicoleta cu 15 ani in urma.

sper sa ma puteti ajuta cu un sfat. mi-au aparut niste bubite ca niste alunite pe penis si in zona pubiana. cele de pe penis sunt mici cat un bob de piper iar celelalte sunt mai mari,cat un bob de fasole. am citit despre papiloma,sotia mea are virusul,a facut vaccinul. e posibil sa fie de la ea? stiti vre-un tratament? multumesc anitcipat

Raspunsuri (2)

acum 15 ani

Daca sotia are virusul...incearca Condyline solutie, 2 aplicari/zi, 14 zile. si fara contact sexual pe perioada tratamentului.
Daca sotia nu are virusul, incearca Lomexin unguent, 2 aplicatii / zi, 7 zile. la fel, fara contact sexual pe perioada tratamentului.
o zi buna!

lily

acum 13 ani

buna sper din suflet sa ma puteti ajuta si pe mine am niste bubite in zona genitala nu stiu de la ce am fost la medic si nu mia zis decat ca o sa le am toata viata de aici inainte m-am speriat nu stiu ce pot fi va rog ajutatima