Bubite rosii pe capul penisului

Boli cu transmitere sexuala

Postata de mihai _85 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,acum 2 saptamani mi,au aparut la pe capul penisului (la baza acestiua) niste bubite rosii .In afara de mancarimi ,iar culoarea urinei sa inchis un pic.Mentionez ca nu am alte scurgeri si nici discomfort la urinat .poate fi ceva transmisibil si daca da ce anume ? Va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Trebuie sa mergeti la un consult dermatologic, ptr. diagnostic de certitudine si tratament

mihai_85

acum 11 ani

Dar im mare imi puteti spune daca este vorba despre vreo boala cu transmitere sexuala ?Nu m,am exprimat foarte corect in prima postare .Sunt niste bubite rosii ,am senzatii usoare de mancarime si pielea de pe capul penisului se decojeste .Poate fi vorba despre manifestarea candidei la barbati sau o forma a acesteia?

madalin

acum 10 ani

cum ai rezolvat problema? ce ai folosit?