Bts?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de gabriela6652 cu 10 ani in urma.

Poti fi infectat cu boli cu transmitere sexuala sau bacterii cu transmitere sexuala fara a avea contact sexual?

Raspunsuri (1)

Ralf1951

acum 10 ani

Da, poti sa te infectezi de la vasul de WC, bideu, daca ai folosit lenjerie de pat care a mai fost folosita la hoteluri sau alte locuinte, daca ai intrat in contact cu sange infectat la spitale prin transfuzii, la cabinete de stomatologie, pedichiura, manichiura, etc.cat si prin sarut pe gura daca ai avut rani la gingii sau in cavitatea bucala.