boala cu trasmitere sexuala

Boli cu transmitere sexuala

Postata de HORTENSIA DIANA cu 16 ani in urma.

Acum cateva zile organul genital al prietenului meu a inceput sa se inroseasca ,dupa aceia treptat a inceput sal usture ,sa se crape pielea de pe penis ,dar nu exagerat ,si toate astea deodata ,ac***a in vedere ca noi avem relatii sexuale de 2 ani si e prima data cand i se intampla chestia asta .As vrea sami spuneti daca are dreptate spunand ca e doar o simpla iritatie sau e alceva ,ac***a in vedere ca eu nu am avut relatii sexuale cu nimeni in afara de el si un prieten apropiat deal lui are aceasi chestie exact de cand ia aparut sotului meu . VA ROG AJUTATIMA CA SUNT FOARTE CONFUZA.

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 16 ani

Desi nu-s medic, sunt sigura ca iti dau o sugestie corecta si absolut necesara: trebuie sa se duca la control. Poate merge, de exemplu, la Institutul Cantacuzino, nu spitalul, care e vis-a-vis de Opera. Acolo, in fiecare dimineata, la ora 7 poate sa se duca sa-si faca analize, la cabinetul de recoltari secretii genitale.Ii se va lua cu un betisor secretie de pe penis. E foarte important sa-ti faci si tu Analize din secretie si Papa Nicolau. La institut se face si antibiograma, adica indica automat ce antibiotic este bun in caz ca iese ceva la analize. Deci sunt investigatii foarte simple, nedureroase si nu prea costisitoare (te poti interesa din timp). Nu amana, ca astea trec doar in aparenta! Poate sa fie ceva f simplu...Oricum, ce descrii tu, nu-i iritatie. Parerea mea. Multa sanatate si aveti grija de voi! Dora

Cristian423

acum 16 ani

parerea mea este ca din ce decrii tu este o boala cu transmitere sexuala sfatul meu este de a va duce urgent la un cabinet de recoltari secretii genitale mult noroc

krakkai sandor

acum 10 ani

imi creapa pielea de pe penis si ma ustura si nu pot sal decoles va rog datimi un sfat multumesc