antibiotice - amoxicilina

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Adelina17100218 cu 15 ani in urma.

Buna. Eu si sotul meu dorim sa facem bebe. Am realizat ca sotul a luat antibiotice - amoxicilina. As dori sa stiu daca acestea au vreun efect asupra unei posibile sarcine sau daca aceasta nu se formeaza din cauza lor.

Raspunsuri (2)

constantin5102798

acum 15 ani

Nu !daca sotul tau este fertil(fertilitatea lui nu este influentata de antibiotic) iar tu nu ai nici o problema hormonala sau organica care sa atenteze la ferilitatea ta atunci totul este ok!!-spor la lucru !!

mihaela1306

acum 15 ani

Nu e nici o problema!Amoxicilina este un antibiotic ce poate fi administrat si pe perioada sarcinii