Analize imunologice (sifilis, reumatism, febra tifoida, bruceloza, boli virale)

Boli cu transmitere sexuala Febra tifoida

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am si eu o intrebare eu in lun asta vreau sa ma duc in grecia in vacanta si am auzit de bruceloza ar fi posibil sa primesc ceva vacin contra brucelozei inainte ca sa ma duc in grecia ca sa nu pot sal primesc virusul? sau nu exista inca asa ceva?

Raspunsuri (5)

Cristina544111446

acum 15 ani

din pacate,dupa cate stiu eu nu exista. astept sa aflu solutia pe care ai gasit-o.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

la cat timp dupa infectarea cu sifilis a corpului se confirma acest fapt in analizele de vdrl?
dupa cat timp de la contactul sexual pot sa-mi fac analizele sa vad daca am sau nu sifilis?
trimitetimi va rog raspuns pe adresa de email.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Proteina C reactiva

Este o proteina serica normala, care se gaseste la bolnavii cu diferite infectii microbiene (cu streptococ, pneumococ etc.) in inflamatii (reumatism), in infarctul miocardic, in tumori etc. Analiza este ajutatoare, dar singura nu poate pune diagnosticul de boala. Prezenta proteinei C reactive in sange se noteaza cu 1-3 plusuri.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

acum 2 ani am descoperit k am vdrl pozitiv 2 cruci.am facut 4 sapt cu moldamil 1000000 dupa 3 luni mia iesit tot pozitiv.credeti k acum au disparut urmele din sange?ast rasp pe adresa de email.multumesc

daniel

acum 8 ani

CE febra provoaca sintomile sifilis