analize bts

Boli cu transmitere sexuala

Postata de bolnav_fara_vina cu 11 ani in urma.

acum tei saptamani am avut un contact sexual neprotejat si in urmatoarea saptamana am avut o jena la urinat . as vrea sa fac analizele de rigoare . va rog sa-mi spune-ti care sunt si conditiile : sa nu beau cafea etc , etc . va multumesc frumos si astept raspunsuri !

Raspunsuri (2)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu precizati daca aveti si o secretie uretrala si nici ce analize a-ti dori sa faceti. Posibile afectiuni cu transmitere sexuala pot fi HIV, sifilis ( VDRL), hepatite B si C (Ag HBs si Ac anti HVC), uretrita gonococica si chlamidiana, etc. Poate fi si o iritatie uretrala sau infectie urinara. Cel mai bine sa mergeti la un dermatoloig si ve-ti stabili ce e de facut.

Livia

acum 7 ani

Cum naiba ai ajuns doctor si scrii in halul asta???