analize anti- Herpes IgG

Boli cu transmitere sexuala

Postata de jennyy cu 12 ani in urma.

buna seara!

Am fost la medicul dermatolog si mi-a recomandat sa fac analiza anti-herpes II IgG.
Am primit urmatorul rezultat. Ce inseamna?
-valoarea obtinuta:10 U/ml
-valori de referinta: > 5-pozitiv

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Rerzultatul semnifica prezenta anticorpilor anti herpes II - Ig G, ca urmare a unei infectii cu virusul herpes simplex tip II in antecedente. Pentru a confirma daca exista o infectie activa sau nu se efectueaza si anticorpii tip IgM, cat si demonstrarea cresterii semnificative a ac IgG in dinamica.

jennyy

acum 12 ani

Buna ziua! Am uitat sa precizez ca din valoarea 10, 5 era cu pozitiv(>5), si 5 cu negativ(

jennyy

acum 12 ani

Buna ziua! Am uitat sa precizez ca din valoarea 10, 5 era cu pozitiv(>5), si 5 cu negativ(