Am simtomele unei candidoze generale?

Boli cu transmitere sexuala Candidoza

Postata de Utilizator11575994574 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,
Am 20 de ani, acum 2 am avut contact sexual cu prietena mea pentru prima oara si a fost neprotejat. Astazi am observat ca pe capul penisului au aparut niste punctulete rosii si in centru au putin alb. Din cate am citit pe net ar putea fi vorba de o oarecare ciuperca si ca se poate trata cu o crema sau cu fluconazol. Ideea este ca nu as vrea sa consult un medic decat daca este absolut necesar de aceea rog un medic sa mi dea un raspuns care sa ma ghideze in continuare. Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra.

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1492497333

acum 4 ani

Bună, în legătură cu ce ai spus,totuși este bine să mergi la un medic. Într-adevăr este vb despre o ciuperca. Poti merge la medicul de familie să- ți dea o rețetă .și încă un sfat, prietena ta ar trebui să meargă și ea la un control ginecologie.