Am sau nu hiv?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ovidw cu 11 ani in urma.

Buna ziua ..sunt intr-o situatie disperata acum ...6 luni am facut cu prietena mea (cu care sunt de 2 ani) sex oral neprotejat..acum o luna dupa o indigestie puternica(la 3 zile dupa asta) au inceput sa apara dureri in zona genitala si abdominala..dupa au inceput stari de voma ,dureri de cap,niste erupti cutanale pe fund(erau ca niste cosuri),acum am o gripa doar tuse ,dupa ce tusesc simt ca mi se umple gatu cu o subt groasa..Mie frica am fost la 6 doctori si nu miau zis nimic concret!nu fumez ,beau rar.EU SI PRIETENA MEA SUNTEM LA PRIMA RELATIE!si avem o igiena buna!

Raspunsuri (2)

ovidw

acum 11 ani

Am la ingheietura si o pata maron sub piele .Analizele de sange si urocultura a iesit bune!

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Documentarea infectiei HIV se face prin teste screening: serologie HIV1 si 2. Daca acestea sunt pozitive se fac teste suplimentare de confirmare. Toata simptomatologia descrisa nu inseamna neaparat ca ai HIV.