am HIV?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de tudorache G cu 11 ani in urma.

ce simtome are HIV?cat timp trebuie sa astept sa vad daca am acest virus?as vrea sa vorbesc cu un doctor daca se poate si cu un psihilog va rog

Raspunsuri (6)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

Primele simptome seamana cu o raceala. Apoi, boala in sine se declanseaza dupa 10 ani. Cel mai bine este sa mergeti sa faceti testul de sange pentru a fi sigur. Testul se va repeta si la 6 luni.

tudorache G

acum 11 ani

va multumesc mult pentru raspuns.as vrea sa vorbesc de probleme mele din casa si de viata va rog mult poate ma puteti ajuta cu un sfat.va multumesc

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Daca locuiti in Bucuresti sau in apropiere puteti sa veniti la cabinetul meu pentru cateva sedinte de consiliere.

Ma puteti contacta la numarul de telefon: 0728.47.15.06

tudorache G

acum 11 ani

nu stau in Bucuresti stau in Iasi :( as vrea sa vin cu mare drag dar nu pot.prin telefon nu se poate face terapie?sau cum credeti dvs?sincer sa fiu am fost la un pshiolog cand aveam 12 ani am fost calm si fara stres vreo 8 luni dar dupa aia a revenit stresul din ce in ce mai des si mai puternic.vreau sa nu mai am stresul asta si sa nu mai imi fie frica sa merg prin casa va rog mult ajutati-ma simt ca explodeaza capul de imagini urate :(...nu am o viata buna si nu cred ca o sa am daca o sa fie asa tot timpul asa :(

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Psihoterapia are efecte bune doar daca relatia este una directa. Prin telefon sau internet relatia este mijlocita, si oarecum neautentica. Va recomand sa apelati la un psihoterapeut din Iasi. Psihoterapia poate dura ceva mai mult, in unele cazuri si 2-3 ani, in functie de problematica. Stiu ca multa lume isi doreste sa rezolve in 1-2 max 10 sedinte, dar de multe ori nu este chiar atat de simplu.

tudorache G

acum 11 ani

va multumesc pentru sfat.da asa este si eu daca ar fi dupa capu meu as vrea sa termin imediat dar stiu ca este greu de comunicat.va multumesc mult am sa ma duc aici in iasi la un pshiolog