am candida?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de rodica304 cu 13 ani in urma.

buna ziua mi-a trecut menstruatia acum 2 zile si mi-a aparut o iritatie de la fund pana la vagin mi-am dat cu p***anolon si a inceput sa imi treaca ,dar ma manca in zona clitorisului mi-am dat cu clotrimazol dar degeaba si am o secretie cam branzoasa dar nu miroase urat ast un raspuns

Raspunsuri (2)

o femeie

acum 13 ani

Mancarimea este specifica pt candida. incearca sa faci spalaturi cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat de sodiu. Bicarbonatul il cumperi din farmacie sau, la nevoie, poti folosi bicarbonat de sodiu alimentar.lA MAGAZINELE NATURISTE EXISTA UN AMESTEC DE PLANTE NUMIT ''''CEAI GINECOLOGIC''''. sE FAC SPALATURI SAU IRIGATII. Pt scurgere trebuie sa mergi la dr. sa ti se faca analiza secretiei. Daca nu vrei sau nu poti sa mergi la dr, cumpara-ti din farmacie ovule cu un spectru mai larg, adica sa rezolve mai multe probleme. Schimba foarte des lenjeria si dezinfecteaz-o bine fie prin fierbere, fie folosind detergenti, clor,....Daca ai un partener trebuie ca si acesta sa faca tratament. Barbatii pot fi purtatori pasivi de BTS sau candida.

Matusalem

acum 8 ani

Daca te mânnca clitorisul caută un vibrator sau pune pe bărbatul tau sa iti se limbi pe clitoris sau masturbeazate pana iti dai drumul