ajutor

Boli cu transmitere sexuala

Postata de gabriela79 cu 15 ani in urma.

buna !am fost la ginecolog ac***a o senzatie de discomfort in zona genitala. am aflat ca aveam cistita.am urmat cu strictete tratamentul si eu si partenerul meu dar dupa o luna mi-a reaparut. l-am mai urmat inca o data cu aceeasi grija. din nou mi-a reaparut. se poate sa-mi recomandatzi ceva mai bun?pt a elimina macar senzatiile de usturime si mancarime.va multumesc.

Raspunsuri (3)

iute

acum 15 ani

ce tratament ai urmat?de obicei faci si febra?ti-ai facut urocultura sa vezi cauza acestei infectii .nu stiu de ce ai si mancarimi pt. ca de obicei nu este insotita de mancarimi ,numai de usturime stare de diconfort frisoane senzatia de urinare cam des ... te astept cu mai multe detalii ...trimite-mi mesaj privat

lucian96

acum 15 ani

Cistita este o boala a cailor urinare. Se trateaza cu neoxazol. Trece foarte repede. Nu mai stiu exact doza. Va uitati pe prospect sau intrebati un medic.Este extraordinar de bun.

simona634

acum 15 ani

Cistita se face din cauza ca iti este rece la picioare. De aceea este foarte indicat sa porti sosete, daca este nevoie chiar si cand dormi. p***a piciorului reprezinta "aparatul de aer conditionat" al ovarelor si rinichilor.
Este recomandat sa faci bai de sezut din plante: coada soricelului, coada calului, urzica, salvie,..., toate acestea combinate(se face infuzie).
Este recomandat sa faci seara (daca trebuie sa pleci de acasa ),iar apoi sa te bagi in pat, fiind bine acoperita. Dupa cateva bai trebuie sa iti treaca, aceasta in cazul in care este doar cistita.